FABIO GOLDEN ERINOR

domů

o Fabiovi

zkoušky

výstavy

štěňata

foto

O nás

 
Nové 
Fabio 
Kindy 
Denis 
  
Fotografie 
Výcvik 
Odkazy 
  
  
 
 

 

Rozloučili jsme se s naším milovaným Fábíčkem

 

foto ve formátu flash

 

Dne 2.3.2012 ….. máme slzy v očích a přemítáme s manželkou, zda trpíš, či ne. Ležíme u Tebe. Ještě před hodinou jsme byli v lese, abys byl přesvědčen o tom, že se nic neděje. Včera jsme tam byli také, ale v mysliveckým a pomalu jsme šli a společně jsme „lovili“. Aby to bylo věrohodné i jsem střílel a na chvíli jsi byl ve svém živlu. Ležíš tu a pomalu umíráš a nemůžeme NIC dělat. Copak lze takhle žít? To je pro retrievera, jako jsi byl Ty, ponižující. Kouká se na mně a posílá svýma věrnýma očima úsměv a dělá jaký je stále pašák a je v plné síle. Namáhá své bolavé tělo, nohy ho však již skoro neudrží a rošťácký pohled  mizí, uhasíná. Dívám se mu zblízka, hlavou vedle hlavy, do těch milých stářím zakalených, ale krásných očí a říkám si, nemysli si kámo, my se s tebou už týden, ač Ty to nevíš, v duchu loučíme a prodlužujeme s bolestí v srdci den za dnem s nadějí, že se stane zázrak a uzdravíš se.  Začneš jíst, vyskočíš a zase se budeme spolu radovat. Tiše se ptáme, proč tak úžasní tvorové jako jsi ty, jsou s námi tak krátce. Proč je to tak hloupě zařízeno, že všechno co je zlé je tu tak dlouho a proč vše co je úžasné a dobré odchází a nevrací se?? A odpovídám si, asi proto, že ti zlí a zlo stále dostávájí šanci,  někdy se to nepovede celý život!!!  No a tak tomu mému třináctiletému příteli přistrčím vodu, otřu mu čumák a s obavou koukám jak rychle dýchá. Pohladím mu jeho krásnou hlavu a nechávám ho snít. Bojujeme sami se sebou a začínáme se ptát, zda máme právo jej nechat uspat nebo jej nechat takhle trápit. Vždyť on spoléhá jako vždy na mně a na mé rozhodnutí. On mi věří! Je sobecké chtít, aby tu byl pro mně a paničku? Už by třeba rád běhal po psích nebeských loukách a lesích s mámou Barronesou, tátou Lukym, bráškou Kindym, dcerou Colletkou, kámoškou Boninkou, co už také nejsou. MUSÍME MU POMOCI a ne ho tu nechat ležet!  2.3.2012 vpodvečer je konec …. držel jsem mu hlavu ve svých rukou …prý má krásné sny...a jeho srdce doťukalo a naposledy vydechnul. Neee na veterině, neee někde v cizím prostředí a ve stresu. Pěkně doma s pohledem do zahrady, společně se svou smečkou. My brzdili emoce, ale nedařilo se, Žil dlouhý život  pro svou rodinu, kterou miloval a co jej milovala a bude milovat.. V srdci zůstane napořád, byl to kámoš, lovec  a PAN PES, co věrně po boku šel a rozuměl a smál se psím úsměvem, který byl nesmírně moudrý, nezadržitelný a chytrák, krásný, silný, houževnatý. Pes – skoro člověk. Ne, ne, nééé to bych jej urazil, byl to pan pes. Teď už žije jen v našich vzpomínkách a na fotkách. To krásné, velké, chlupaté, psí stvoření usnulo na věčnost... NIKDY nezapomeneme...

 

Fabio

Jméno: Fabio
Příjmení: Golden Erinor
Narozen: 26.11.1998
Rodné číslo: ČLP/GR/3158/2001
Místo narození: Vrané nad Vltavou
Pohlaví: pes
Barva: krémová
Oči: tmavé
Chrup: úplný
Trvalé bydliště: Stará Boleslav
DKK: 2/2 
Výška: 59 cm
Všestranný pes (od 18.12.2003)
Český šampion (od 11.5.2004)
Český šampion práce (od 31.8.2004)

 

Fabio   Golden Erinor  je inteligentní, elegantní pes, silné kostry s kvalitní krémovou srstí. V jeho žilách koluje anglická krev, a to po otci Garbanku Lislone Jacpotovi.

Pejska  jsme si původně pořizovali jako mazlíčka k novému domu. Podle atlasu psů padla volba na plemeno golden retriever. Samotné štěně jsme vybírali v chovné stanici Golden Erinor u paní Aleny Čečrdlové. Dodnes jsme přesvědčeni, že volba plemene i chovné stanice byla správná. 

Fabio předváděl svojí eleganci na mnoha klubových, speciálních a mezinárodních výstavách. Téměř vždy se umístil v pořadí tj. do 4.místa. Dosáhl až titulu Šampion ČR.

Pracovní začátky Fabia byly velmi krušné, neboť jeho přirozeným  loveckým vlohám jsme zpočátku nerozuměli. Ale s pomocí kamarádů jsme na to přišli a i nás samotné začalo běhání po lesích, polích, včetně výcviku na vodě bavit. Fabio dosáhl až titulu Šampion práce ČR a stal se prvním psem plemene golden retriever  „duál šampionem“. A páníček absolvoval myslivecký  kurz, úspěšně složil zkoušky a stal z něho myslivec. Konečně se mohl i Fabio pyšnit svým pánem. Dnes se vzájemně hrdě doprovází po místním revíru.

Velice si ceníme umístění Fabia na soutěži Šampion šampionů, kde vyhrál ve  skupině  retirievrů a v VIII. skupině FCI obsadil třetí místo.

I když se Fabio dnes již řadí mezi veterány, jeho zdravotní stav je stále vynikající. Mnohdy mladší pes na něj nemá.

Fabio je celý svůj život svůj a  svojí svéhlavost chytře zastírá noblesou. Je to „ PAN PES“.

Pejskové jsou pejskové a neumí mluvit, ale z  upřímného  Fabiova pohledu snad vždy vyčteme co nám chce říci a i si myslíme, že jsme konečně  díky Fabiovi trochu pochopili psí myšlení.

Fabio nás přivedl k jinému životu. Díky jemu se v nás probudil nový a náročný koníček – kynologie a myslivost a  také jsme poznali mnoho nových přátel a kamarádů.

DÍKY FABIO !!!

 

Garbank Lislone Jackpot
NO. W5543501w04

Garbank Lislone Edition
V2707501V03

Lawpark Gugsy Malone
0578CE

Betrof bracken
0242BR
Linchaen Ecstacy At Lawpark 0545CD

Garbank Riah
T4226107T03

Garbank Special Edition Of  Li 1172CD
Garbank Elektra
P1596807P02

Garbank Maschenko of Drumlamford

Lamachan Lad At Garbank

Bethrob Bracken
0242BR
Garbank Oyez
G5729904H01

Garbank Faberge
1140BV

Bethrob Bracken
0242BR
Braydan Classic of Garbank 0571BQ

Baronessa of Blue Erinor
ČLP/GR/1257/98

Standfast Angus
No.P2487001P02

Mjaerumhogda s Crusader
No.6002BX

Noravon Cornelius
SK52600/81
Gitles Natascha
NKK13640/74

Westley Ramona
No.5358BW

Gaineda Consolidator Of Sansu No, 0459BP
Westley Martha
No, 0885BP

Annabella
Člp/GR/501/96

Floyd v.d. Beerse Hoeve
NHSB 14606006

Westley Floyd
NHSB 1230065
Debbie v.d. Beerse Hoeve N.H.S.B. 1232225

v.d.Willekeshof Eloy
NHSB 1759821

Okli Robo
N.H.S.B. 1332376
Astrid v.Steglitz
N.H.S.B. 1315248